do kasy suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa (Kurier DHL) dla zamówień od 300,00 zł.
Cena
od
do

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina sportu na świecie. Towarzyszą jej wielkie emocje i zainteresowanie mediów, do tego generuje wielkie zyski. Jest też popularna wśród zwykłych ludzi. Wystarczy piłka i kawałek przestrzeni, by poczuć się jak największe futbolowe gwiazdy.

Bez wspomnianej piłki się jednak nie obejdzie. Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów futbolówek, które są coraz lepiej przystosowane do potrzeb współczesnego sportu. Na piko-sport.pl znajdziesz piłki treningowe i meczowe, które idealnie nadają się i na gierki ze znajomymi, i na profesjonalne zajęcia piłkarskie. Sprawdź to i wybierz model odpowiedni dla swoich potrzeb!

Piłki treningowe i meczowe - czym się różnią?

Choć z pozoru wszystkie piłki wyglądają tak samo, można jednak wyróżnić trzy główne rodzaje futbolówek. Odróżniają się tak zwanym stopniem zaawansowania.

Najprostszymi konstrukcjami są piłki rekreacyjne. Nie muszą spełniać wymagań międzynarodowych organizacji, cechują się mocno zróżnicowanymi kolorami i wzorami. Powstają zwykle wyłącznie przy pomocy maszyn, są najtańszymi modelami na rynku. Jednocześnie to właśnie taką piłkę najłatwiej spotkać w markecie.

Drugą grupę stanowią piłki treningowe. Również takich futbolowek w sklepach nie brakuje. Można je uznać za piłki profesjonalne, towarzyszą bowiem na treningach zarówno skrzatom oraz trampkarzom, jak i piłkarzom z Ligi Mistrzów. Powinny mieścić się w standaryzowanych normach - mają przecież jak najlepiej odwzorowywać warunki meczowe. Musi je wyróżniać także wytrzymałość.

Ostatni rodzaj to piłki meczowe. Nieco trudniej na nie trafić, sprzedają je głównie sklepy sportowe. To piłki najwyższej jakości, które posiadają zazwyczaj atest FIFA. Często są najeżone technologiami i testowane między innymi pod kątem wchłaniania wody czy sposobu odbicia od murawy.

Piłki treningowe i meczowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przed dokonaniem zakupu warto więc przyjrzeć się rodzajowi piłki, po którą sięgamy. Istotną cechą piłek jest również sposób połączenia poszczególnych paneli. To one stanowią zewnętrzną powłokę futbolówki, muszą być więc wytrzymałe i dobrze się ze sobą trzymać.

Najbardziej tradycyjne piłki były szyte, często ręcznie, obecnie głównie maszynowo. Współcześnie coraz częściej można jednak spotkać piłki klejone. Ta metoda nie należy do najbardziej wytrzymałych, często stosuje się ją w produkcji najtańszych futbolówek. Piłki treningowe i meczowe uznanych marek często są również zgrzewane termicznie. Taka technologia gwarantuje lepsze przyleganie do siebie paneli oraz bardziej gładką, opływową powierzchnię.

Piłki treningowe do piłki nożnej i ich rozmiary

Do najważniejszych parametrów piłki należy jej rozmiar i waga. Klasyczne piłki wykonuje się w rozmiarze 5, ważą ponad 400 gramów. Używa się ich na większości światowych boisk. Mniejszy rozmiar, 4, jest czasem określany mianem juniorskiego. Maksymalna waga takiej piłki to zazwyczaj 390 gramów. Są nieco mniejsze od klasycznych, wykorzystuje się je także w rozgrywkach halowych, czyli tak zwanym futsalu. Można także kupić futbolówki w rozmiarze 3. Korzystają z nich przede wszystkim dzieci, ale czasami taki produkt może być używany również jako piłka nożna treningowa w czasie specjalistycznych sesji treningowych.

Przy wyborze piłki warto zwrócić także uwagę na amortyzację, w jaką zaopatrzony jest produkt. Chodzi przede wszystkim o obecność pianki, która wytłumia nieco siłę uderzenia. Gdy pianki jest więcej, gra staje się bezpieczniejsza i mniej urazowa. To ważne przede wszystkim przy treningach grup dziecięcych i młodzieżowych, u których taka piłka treningowa sprawdzi się idealnie.

Piłki do piłki nożnej - szeroki wybór w niskiej cenie

W piko-sport.pl znajdziesz piłki treningowe i meczowe najwyższej jakości. W ofercie sklepu znajdują się futbolówki wszystkich najpopularniejszych rozmiarów. Nadają się na różne rodzaje nawierzchni, wyróżnia je wytrzymała konstrukcja i odpowiednie parametry techniczne. Skorzystaj z oferty i zamów piłkę, która spełni Twoje wymagania.

PATRICK piłka meczowa MATCH810 PATRICK piłka meczowa MATCH810
Producent: PATRICK
Cena: 269,90 zł
szt.
PATRICK piłka meczowo-treningowa PRO801 PATRICK piłka meczowo-treningowa PRO801
Producent: PATRICK
Cena: 89,90 zł
szt.
PATRICK piłka meczowo-treningowa TOP801 PATRICK piłka meczowo-treningowa TOP801
Producent: PATRICK
Cena: 314,90 zł
szt.
PATRICK piłka treningowa BULLET805 rozm. 3 PATRICK piłka treningowa BULLET805 rozm. 3
Producent: PATRICK
Cena: 170,90 zł
szt.
PATRICK piłka treningowa BULLET805 rozm. 4 PATRICK piłka treningowa BULLET805 rozm. 4
Producent: PATRICK
Cena: 170,90 zł
szt.
PATRICK piłka treningowa BULLET805 rozm. 5 PATRICK piłka treningowa BULLET805 rozm. 5
Producent: PATRICK
Cena: 170,90 zł
szt.
PATRICK piłka treningowo-meczowa BULLET810 PATRICK piłka treningowo-meczowa BULLET810
Producent: PATRICK
Cena: 201,90 zł
szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl