do kasy suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa (Kurier DHL) dla zamówień od 300,00 zł.
Cena
od
do

Kiedy myślimy o stroju sportowym, zwykle mamy przed oczami przede wszystkim koszulki, spodenki czy dresy. To właśnie ubrania najbardziej przyciągają wzrok, to ich zakup wiąże się z największym wydatkiem. Do komfortowych treningów i bezpiecznych startów w zawodach często potrzeba jednak również dodatkowych akcesoriów.

Dla wszystkich miłośników piłki nożnej niezbędnym elementem będą nagolenniki. To istotny składnik wyposażenia każdego piłkarza, bez którego sędzia może nawet nie wpuścić go na boisko. Na piko-sport.pl znajdziesz nagolenniki piłkarskie Errea dla dzieci i dorosłych, które zapewnią pełną ochronę w trakcie meczów. Wybierz swój model i zamów jeszcze dziś!

Nagolenniki - dlaczego pełnią tak ważną funkcję?

Nagolenniki piłkarskie są istotne, ponieważ odpowiadają za ochronę strefy niezwykle narażonej na uderzenia. Przy wykopach piłki czy próbach odbioru futbolówki zawodnicy często zderzają się piszczelami. Takie kopnięcia bywają bardzo bolesne, pozostają po nich guzy i siniaki. Mogą być też przyczyną poważniejszych kontuzji - urazy kości piszczelowej wiążą się zwykle z długą przerwą od treningów i meczów.

Nagolenniki są istotne również z punktu widzenia przepisów piłkarskich. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, sędzia ma obowiązek sprawdzić, czy piłkarz wchodzący na boisko ma ochraniacze na goleniach. Gdy zauważy ich brak, nie powinien zezwolić mu na wejście na boisko. Ta zasada dotyczy rozgrywek seniorskich, ale także większości meczów na poziomie dzieci czy juniorów.

Nagolenniki piłkarskie - najpopularniejsze rodzaje

Na rynku można spotkać różne rodzaje nagolenników, które różnią się budową oraz materiałami, z jakich zostały wykonane.

Najbardziej klasyczne są tak zwane “deski”, czyli ochraniacze składające się z jednej głównej płytki osłaniającej piszczele. Czasami jest ona dość szeroka, w niektórych modelach została jednak zmniejszona i zwężona. Takie rozwiązanie daje większą swobodę, ale w mniejszym stopniu chroni nogi. Nie poleca się go więc juniorom ani trampkarzom.

Innym rodzajem nagolenników są modele z dodatkowym ochraniaczem na kostkę. Wówczas wzmocniona warstwa kończy się dopiero poniżej stawu skokowego. Istotny jest sposób zapinania ochraniaczy. Niektóre posiadają paski z rzepami, które ułatwiają dopasowanie. Inne to po prostu utwardzona płytka, którą wkłada się do specjalnej skarpety. W gwarze piłkarskiej często nazywa się ją rękawem.

Z jakich materiałów produkuje się nagolenniki piłkarskie?

Na jakość i komfort użytkowania ochraniaczy wpływa materiał, z jakiego się je wykonuje. Zdecydowanie przodują tutaj tworzywa sztuczne. Klasyczne ochraniacze powstają dziś na bazie tworzywa eva oraz poliestru. Szczyptę elastyczności dodaje obecność elastanu.

Na rynku są jednak dostępne także konstrukcje o nieco bardziej rozbudowanym składzie. Wykorzystują one materiał k-resin otrzymywany z polimerów, który poprawia odporność ochranaiczy na uderzenia. W ofercie piko-sport.pl znajdziesz między innymi właśnie nagolenniki produkowane z wykorzystaniem tej technologii.

Nagolenniki piłkarskie dla dzieci. Czy będą potrzebne?

Nagolenniki piłkarskie są szczególnie ważne w przypadku najmłodszych adeptów futbolu. Kontuzja na wczesnym etapie piłkarskiego rozwoju może w znacznym stopniu zahamować postępy. Regularnie poobijane nogi będą zaś obniżać mobilizację do treningów i zniechęcać do futbolu.

Warto więc zadbać, by dzieci zakładały nagolenniki nawet na treningi. Istotny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Dlatego wszystkie modele z oferty piko-sport.pl są dostępne również w rozmiarach dziecięcych, które pozwolą dobrze dopasować model do nieco mniejszych nóg.

Nagolenniki i dodatki w niskich cenach

Nagolenniki futbolisty to obowiązkowy element piłkarskiego wyposażenia. Uzupełnieniem mogą być specjalne skarpety na ochraniacze. Z nimi nagolenniki zawsze będą utrzymywać się w odpowiednim miejscu. Takie piłkarskie dodatki również znajdziesz na piko-sport.pl. Co ważne, wszystkie produkty wyróżniają się niską ceną. Skompletuj swój zestaw i graj w piłkę bezpieczniej!

ERREA nagolenniki COMMANDER ERREA nagolenniki COMMANDER
Producent: ERREA
Cena: 176,30 zł
szt.
ERREA skarpety do nagolenników OSAKI 3.0 ERREA skarpety do nagolenników OSAKI 3.0
Producent: ERREA
Cena: 62,40 zł
szt.
ERREA nagolenniki TAKLE ID ERREA nagolenniki TAKLE ID
Producent: ERREA
Cena: 73,00 zł
szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl